Nauka jazdy na łyżwach

Fitness, Instruktor hipoterapii Możliwość komentowania Nauka jazdy na łyżwach została wyłączona 63
Nauka jazdy na łyżwach
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Nauka jazdy na lyzwach (3)Co jest najważniejsze przy nauce jazdy na łyżwach? Odpowiednie rozpędzenie się? Sposób hamowania? A może wymyślne figury? Niestety nie. Każdy początkujący łyżwiarz uczy się upadać. Nauka jazdy na łyżwach często zaczyna się od nauki wstawania z lodu. Warto też dowiedzieć się, jak upaść i nie zrobić sobie krzywdy.
Podczas upadku trzeba wyciągnąć ręce przed siebie. Ułatwia to kontrolę, ale przede wszystkim amortyzuje upadek. W przypadku upadku do tyłu należy chronić głowę. Wówczas trzeba jak najszybciej przyciągnąć głowę do ramion.
Co zrobić, gdy już leżysz na lodzie? Rozejrzyj się i sprawdź, czy możesz bezpiecznie wstać. Inaczej możesz na kogoś wpaść, co jest bardzo groźne. Następnie, niezależnie od pozycji w jakiej wylądowałeś, uklęknij na czworaka. Następnie podeprzyj się dłońmi. Przy tak stabilnej pozycji możesz wsunąć jedną z nóg między dłonie. Następnie powoli się wyprostuj i złącz ze sobą nogi. Gratulacje! Już możesz jechać dalej.
Niezależnie od ilości upadków, nie zrażaj się. Jazda na łyżwach to wspaniała przygoda, która jednak wymaga treningów.

Zobacz także:

Author

Related Articles

Najtańsze odżywki białkowe na masę Katowice - http://odzywki-bialkowe.eu/

Search

Back to Top

rękawice bramkarskie adidas predator, Ubezpieczenie OC samochodu Warszawa Targówek, Femin Plus - superpromocja - 139 zł, agencja statystów, skydive skoki spadochronowe, nauka pływania dla dorosłych Bielsko Biała, operacyjne leczenie wad zgryzu, paletki do ping ponga, kipsta piłka do siatkówki, kurtka givova