Dyscypliny sportowe

Nakolanniki asics, Obozy kitesurfingowe Hel, Trening 1 komentarz do Dyscypliny sportowe 210
Dyscypliny sportowe
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

rp_zawody50.jpgDyscypliny sportowe rozróżniane są ze względu na czas (porę roku) w którym dany sport może być uprawiany, na ilość zawodników (sporty indywidualne i zespołowe) oraz ze względu na charakter dyscyplin.

Ze względu na czas uprawianego danego sportu wyróżnia się sporty zimowe, letnie oraz całoroczne. Sporty zimowe to między innymi: narciarstwo biegowe, skoki narciarskie, łyżwiarstwo. Sporty letnie to miedzy innymi: lekkoatletyka, piłka nożna, piłka siatkowa i tym podobne. Sporty całoroczne to takie, które mogą być uprawiane o każdej porze roku, bowiem warunki pogodowe nie wpływają na treningi. Sporty te są głownie uprawiane na halach sportowych i innych pomieszczeniach zamkniętych.
Wyróżnia się także sporty indywidualne i zespołowe. Indywidualne to na przykład: podnoszenie ciężarów, lekkoatletyka. Sporty zespołowe to między innymi piłka siatkowa, piłka nożna.
Istnieją także dyscypliny sportowe, które mogą być uprawiane zarówno indywidualnie i zbiorowo. Chodzi tutaj o sztafety. Sztafety spotykane są na przykład w pływactwie, biegach narciarskich i innych.

Author

admin

Related Articles

Najtańsze odżywki białkowe na masę Katowice - http://odzywki-bialkowe.eu/

Search

Back to Top

Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90, Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL22, Umywalka Simas Frozen 121x50,5cm U120, słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu, Bidet wiszący Catalano Star 1BSST00, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, taśmy transportowe Primacon